1. MeDioStar miXT Diod Epilasyon Dalga Boyu : 810-940 nanometre)

 • FDA ONAYLI: MeDioStar miXT Diod Lazer, FDA (Food and Drug Administration) onaylı üçüncü jenerasyon diod lazer olup, lazer teknolojisinde günümüzde ulaşılmış en son noktadır. FDA’ in “Yalnızca epilasyon amacıyla geliştirilmiş, etkinliği en fazla yan etkisi en az olan kalıcı epilasyon cihazıdır” şeklinde etkinliğine onay verdiği tek cihazdır.


 • ESMERLERDE GÜVENLİ EPİLASYON: MeDioStar miXT Diod Lazer üstün bilgisayar teknolojisi sayesinde diğer lazerlerden farklı olarak zenciler dahil bronz tenliler ve esmer tenlilerde güvenle kullanılmaktadır.


 • KALICI ETKİLİ: MeDioStar miXT Diod Lazer, spesifik lazer epilasyon amaçlı geliştirilmiş bir cihaz olduğundan dalga boyu epilasyon uygulamalarına göre ayarlıdır. Birçok lazer cihazına kıyasla daha uzun dalga boyuna sahip olduğundan (810-940 nm), ışığı daha derine ulaşabilmekte böylece cilt altındaki tüm kıl köklerine ulaşmakta ve dokuya hasar vermek yerine kıl kökünü tahrip ederek kalıcı sonuçlar sağlamaktadır.


 • GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ: Epilasyon işlemi, cihazın bilgisayar sistemi rehberliğinde yapılmakta, hastanın cilt ve kıl tipine göre ışığın enerjisi ve gönderilme süresi – sıklığı arasındaki ilişki otomatik ayarlanmaktadır.


 • KISA SÜREDE SONUC: MeDioStar miXT Diod Lazer, bir saniyeden kısa bir sürede yüzlerce kıl folikülünü yok edebilecek teknik kapasiteye sahip bir cihaz olduğundan epilasyon işlemi kısa sürede tamamlanabilmektedir.


 • MeDioStar miXT Diod Lazer, vücudun tüm bölgelerindeki kıllar üzerinde etkilidir.


 • Cihazın ucundaki aktif kontakt soğutucu sayesinde işlem öncesi, sırası ve sonrasındaki rahatsızlıklar en aza indirilmekte ve dokuya zarar verilmesi engellenmektedir.
 • MedioStar miXT Diod Lazer Cihazının Teknik Özellikleri

  En Yüksek Lazer Gücü - Etkin ve Hassas

  Yeni MeDioStar miXT’nin temel unsuru yüksek enerjili diyot lazerdir. MeDioStar HC’nin kanıtlanan teknolojisi yeni miXT için de kullanılmıştır. Lazer gücü, kontakt handpiece vasıtasıyla sürekli olarak görüntülenmektedir. Böylece etkin ve güvenilir bir uygulama sağlamaktadır. MeDioStar MiXT özellikle daha koyu cilt tiplerinde olmak üzere güvenli epilasyonda kullanılmaktadır. Lazerin yüksek gücü, daha büyük spot çaplarıyla uygulamaya izin vermekte ve bu sayede de daha derin kıl köklerine (foliküllerine) ulaşılabilmektedir. Pulse süresi 500 ms ye kadar ulaşan geniş ve güvenli bir uygulama imkanı sunmaktadır.

  Yeni Tutuş - Parametrelerin Kişiye Göre Ayarlanması

  Geniş kapsamlı uygulamalara ek olarak MeDioStar miXT kullanıcı dostu bir cihazdır. Sadece dakikalar içerisinde bu kompakt lazer sistemi çalıştırılıp işleme hazır hale gelmektedir. Büyük, okunması kolay renkli gösterge, cihazın kullanımını kolaylaştırmaktadır. MeDioStar miXT, ayarlanabilen pulse süresi ile kişisel uygulamalarda kullanılan Profesyonel modun yanı sıra, özellikle yeni başlayan kullanıcılar için tasarlanan Basic mod imkanını da sunmaktadır.

  Hassas ciltlerde lazer, epidermis üzerinde çok hassas bir uygulama imkanı veren double-pulse modunda uygulanabilmektedir. Spot çapı kolayca değiştirilen tip vasıtasıyla ayarlanabilmektedir. Sistem spot çapı değişikliğini otomatik olarak algılamakta ve uygulama parametrelerini yeniden anında düzenlemektedir. Büyük spot çapı ve yüksek tekrarlama oranı tüm cilt tiplerinde etkin epilasyon sağlamaktadır.

  Patentli Soğutucu Handpiece - Mükemmel Cilt Soğutma

  Mümkün olan en iyi sonucu almak için, MeDioStar miXT’nin cilt soğutma özelliği önemli ölçüde geliştirilmiştir. Bu yeni soğutma sistemi daha yüksek enerji yoğunluğunda dahi hassas uygulama imkanı vermektedir. Soğutma derecesi otomatik ve sürekli olarak uygulama öncesi ve sonrasında eşzamanlı olarak ekranda görüntülenmektedir. Bu güvenlik özelliği handpiece’e de entegre edilmiştir ve hastalar için hassas, özellikle güvenli ve neredeyse acısız bir uygulama imkanı vermektedir.

  Ödül Kazanan Tasarım-Ergonomik ve Çarpıcı

  Yeni MeDioStar miXT yenilenen tasarımıyla kullanıma mükemmel bir şekilde hazır hale getirilmiştir. Yeni, hafif handpiece, rahat, kullanışlı ve dolayısıyla da kullanıcı dostudur. Cilt soğutma ve spot çapı algılama gibi özellikler handpiece’e entegre edilmiştir. Bu algılama otomatik olarak faaliyete geçmektedir. İki metre uzunluktaki fiber kablonun esnek montajı cihazı yerinden oynatmadan baştan ayağa uygulamaya imkan vermektedir.

  Kolay Tutuş-Eşsiz ve Yeni Işın Dağıtımı

  Asclepion Laser Technologies’in eşsiz yeniliği sayesinde handpiece ağırlığı önemli ölçüde azaltılmıştır. Işın yüksek enerjili diyot lazerden handpiece’e özel olarak geliştirilen fiber kablosu vasıtasıyla dağıtılmaktadır. Bu teknolojinin bir diğer faydası, herhangi bir hot-spot olmaksızın ışının geçtiği tüm bölgede (entire beam cross section) son derece homojen enerji dağılımı sağlamasıdır. Spot çapı, kontakt tipi değiştirmek suretiyle kolayca uygun hale getirilebilmektedir. Profesyonel mod tüm bunlara ek olarak uygulama parametrelerinin kişisel olarak uyarlanmasına da imkan vermektedir.

  Hassas Epilasyon... ve daha fazlası

  MeDioStar miXT ayrıca vasküler uygulamalar için de kullanılabilmektedir. Tercihe bağlı upgrade sayesinde, daha yüksek enerji yoğunluğu ile genişlemiş venlere yönelik uygulamaya da imkan vermektedir. Bu upgrade özelliği kullanılarak MeDioStar miXT’nin uygulamalarındaki çeşitlilik arttırılmıştır. Dolayısıyla da yapılan yatırımın dönüşü çok daha kısa zamanda olacaktır.

  2. Alexandrite Lazer Epilasyon (Dalga Boyu : 755 nanometre)

  Amerikan gıda ve ilaç teşkilatı tarafından 1997 yılında, epilasyon amacıyla kullanımına onay verilen Alexandrite lazer 755 nm dalga boyunda olan bir lazer cihazıdır. Bu lazer tipinin de ruby lazerde olduğu gibi normal ve long pulsed özellikte iki modeli bulunmaktadır. Epilasyon amaçlı kullanımda Long Pulsed modelin kullanılması önerilmektedir. Bu sektorde oldukça popüler olmasına karşın bu cihazla yapılmış çalışma sayısı fazla değildir. Alexandrite lazer de Ruby lazer gibi kısa dalga boylu dolayısıyla melanine duyarlılığı fazla olan bir lazer tipidir. İdeal cilt tipi acık ten koyu renk kıldır. Esmer tenlerde kullanımı kısıtlıdır, bu cilt profilinde yan etki riski ruby lazerden daha az olmakla birlikte yine de alexandrite lazerin koyu tenlilerde kullanımı önerilmemektedir.

  Yüzeyel yerleşimli kıl köklerine sahip kişilerde ve alanlarda daha etkili olup erkek hastalar gibi daha derin tabakada kıl köklerine sahip bünyelerde etkinliği sınırlıdır.

  3. Ruby Lazer Epilasyon (Dalga Boyu : 694 nanometre)

  1997 yılında Amerikan gıda ve ilaç teşkilatı (FDA) tarafından epilasyon amacıyla kullanılması onaylanmış lazer çeşitidir. 694 nm dalga boyu kullanılır. Başlıca 3 tipi vardır, Ruby lazer normal mode, Ruby lazer QS mode, Ruby lazer long pulsed. Bunlardan normal mode ve long pulsed ruby lazerler epilasyon amacıyla QS model ise cilt üzerindeki doğumsal ve sonradan olma (dövme boyası izi) lekelerin giderilmesinde kullanılır.

  Ruby lazerde kullanılan lazer enerjisi kısa dalgaboylu olduğundan melanine yüksek bağlanma özelliği gösterir bu nedenle esmer ve koyu tenlilerde etkinliği zayıf, yan etkileri fazladır. Laser enerjisinin büyük bölümü cilt yüzeyindeki serbest melanin tarafından tutulduğundan, cildin daha derin tabakasında yerleşmiş olan kıl kökü hücresine ulaşması zordur. Bu nedenle uzun dönem kalıcı epilasyon etkinliği, koyu tenlilerde zayıftır. Ayrıca koyu tenlilerde ciltte beyaz lekeler oluşturma potansiyeli bulunduğundan bu cilt tipinde olanlara Ruby lazer yapılması önerilmez.

  Daha yeni ve geliştirilmiş model olan Long Pulsed (dalga boyu uzun)) model etkinlik ve yan etkiler açısından daha güvenli bir model olduğu söylenebilir.